Pralinki #2

Pralinki

PRALINKI #2 — praktyczne linki

1. Rozwój – Textem

Biuro tłumaczeń i szkoła dla tłumaczy w jednym. Textem oferuje szkolenia stacjonarne i zdalne, te ostatnie w formie webinariów. Obecnie biorę udział w rocznym szkoleniu z tłumaczeń prawniczych, które jest dla mnie przygotowaniem do egzaminu na tłumacza przysięgłego, i jestem niezwykle zadowolona! Jeśli ktoś nie interesuje się akurat taką tematyką, może wybierać z wielu innych propozycji. Dostępne jest na przykład webinarium o prawidłowym szyku, poprawnej polszczyźnie, terminologii związanej z audytem czy bankowością, a także kurs przygotowujący do egzaminu DipTrans.

2. Narzędzie – Hubspot CRM

Do niedawna wszelkie informacje na temat klientów zapisywałam w Excelu i tam prowadziłam własną bazę danych. Niestety z coraz większą liczbą zakładek i wprowadzanych notatek zaczęłam gubić się w dokumencie i coraz trudniej mi było znaleźć tego, czego potrzebowałam. Po dłuższych poszukiwaniach dobrego systemu CRM (customer relationship management — zarządzanie relacjami z klientami) trafiłam na Hubspot, który jako jedyny poradził sobie z utrzymaniem w ryzach wszystkich danych, a do tego był przejrzysty i łatwy w użyciu. Hubspot pozwala na tworzenie kart klientów, zarówno pod kątem firm, jak i indywidualnych osób. Pracownicy automatycznie dodawani są do swoich firm na podstawie adresów e-mail, dzięki czemu w kartkach klientów panuje porządek. Moduł CRM Hubspota jest darmowy.

3.  Witryna — Kudoz na Proz.com

Proz to najprawdopodobniej najpopularniejszy globalny serwis dla tłumaczy. Można tam znaleźć zlecenia, chociaż w większości niestety oferowane stawki są dosyć niskie. Oprócz miejsca ze zleceniami jest też forum, ale najbardziej przydatny element witryny to zdecydowanie Kudoz, czyli miejsce, w którym tłumacze pomagają tłumaczom. Jeśli szukacie terminu bądź frazy, których znaczenia nie jesteście pewni, możecie poprosić o pomoc innych lub po prostu poszukać problematycznego słówka w dostępnym glosariuszu. Oczywiście nie ma gwarancji, że podane propozycje są poprawne, ale często mogą wskazać kierunek dalszych poszukiwań.


Jeśli szukasz innych praktycznych linków, znajdziesz je w pierwszej części Pralinek — o tutaj!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *